Новини

Вперше в Україні на аукціоні Prozorro.Продажі криптовалюту придбала юридична особа 🥇

27 травня 2024

Оплата цифрового активу відбулась через державний банк. Сам аукціон ініціював маркетплейс аукціонів Ubiz.ua.

Перший аукціон з продажу криптоактивів на Prozorro.Продажі відбувся 14 травня 2024 року. На торги виставлявся 0,1 біткоін. Стартова вартість цифрового активу складала 188 тис грн (що було значно нижче ринкової). Під час торгів ціна збільшилась на 112 тис грн. Переможець аукціону мав забрати лот за 300 001 грн. Проте він відмовився від оплати. В результаті наступний за ціновою пропозицією учасник був оголошений переможцем торгів. І це вперше в історії України, коли юридична особа купила на відкритих торгах криптовалюту.

Нагадаємо, співзасновник маркетплейсу аукціонів Ubiz.ua Дмитро Бойко розповідав, що ідея виставляти на онлайн аукціони в систему Prozorro.Продажі біткоіни зʼявилась завдяки клієнту Ubiz: «До нашого маркетплейсу звернувся клієнт з незвичним запитом. Зокрема, його цікавило: чи може він продати біткоїни на Ubiz.ua. Криптовалюта придбана легально, оформлена на юрособу – всі документи в порядку. Ми проштудіювали законодавство і пішли з ідеєю клієнта до колег з Prozorro.Продажі. Вони також ретельно вивчили можливості. В результаті завдяки одному клієнтському запиту зʼявився новий та багатообіцяючий розділ електронних аукціонів, де реалізовуватимуться цифрові активи».

Наразі в системі Prozorro.Продажі вже відбувається другий аукціон з продажу біткоіна. Цього разу на торги виставлено 0,04 біткоіна зі стартовою вартістю 88 тис грн. Змагались три учасники, переможна ставка склала 126 000,01 грн. Слід зазначити, що станом на зараз курс BTC до гривні складає 1 BTC/ 2, 75 млн грн.

«Ми навіть не очікували, що процес фінмоніторингу та документального оформлення покупки цього лоту буде настільки оперативним та простим», – зазначила переможниця торгів.

Перспективність купівлі такого фінансового інструменту, як криптовалюти, у системі Prozorro.Продажі досить висока. Адже окрім додаткових прибутків, цифровий актив можна використати як законний спосіб переказу коштів по всьому світу – ви матимете на руках: підтвердження його легального походження, підтвердження походження коштів, за рахунок яких було придбано цифровий актив. А відтак, ви гарантовано зможете у будь-який час, легально продати такий актив.